Parafia św. Józefa we Włocławku wśród finalistów konkursu „Aktywna Parafia”

29 maja 2024 r., źródło: KAI; foto: victorius-71

Parafia św. Józefa we Włocławku wśród finalistów konkursu „Aktywna Parafia”

Zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji konkursu „Aktywna Parafia”. Do kolejnego zakwalifikowano 10 parafii z całej Polski. Wspólnoty te wyróżniają się, podejmując inicjatywy ewangelizacyjne, społeczne, duszpasterskie, charytatywne czy sportowe. W gronie finalistów znalazła się parafia św. Józefa we Włocławku.

Finalistów wybrano spośród parafii, które do 22 maja przesłały formularz konkursowy, opisując podejmowane aktywności i potwierdzając je zdjęciami.

Na tej podstawie jury wybrało 10 wspólnot, które spotkają się w kolejnym etapie. Są to (według kolejności zgłoszeń):

Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku-Zdroju
    Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta w Katowicach
    Parafia pw. Wniebowziętej NMP Królowej Wychodźstwa Polskiego i św. Wojciecha Bpa i M. we Władysławowie
    Parafia pw. św. Antoniego w Nowej Soli
    Parafia pw. NMP Królowej Rodzin w Białymstoku
    Parafia pw. św. Mikołaja w Jedlni
    Parafia pw. św. Małgorzaty w Gostyniu
    Parafia pw. św. Józefa we Włocławku
    Parafia pw. św. Rodziny w Piekarach Śląskich
    Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy

Przedstawiciele parafii spotkają się 15 czerwca na festynie w Warszawie, gdzie zaprezentują podejmowane aktywności, specjały kulinarne, stroje regionalne oraz zmierzą się w zawodach sprawnościowych.

Cały Konkurs wygra parafia, która uzyska najwięcej punktów na każdym z etapów.

Nagrodą dla zwycięskiej parafii są bony na sprzęt sportowy oraz prezentacja zwycięskiej parafii na stronie internetowej eKAI.pl, jak również w mediach publicznych, a także usługi sponsorowane przez Fundację Polska Bezgotówkowa.

Konkurs „Aktywna Parafia” to okazja do promowania tych wspólnot, które podejmują działalność charytatywną, włączają się w szeroko rozumianą ewangelizację, w których istnieją różne grupy parafialne, organizowane są wspólne wyjazdy i pielgrzymki czy promowany jest zdrowy tryb życia. Chodzi też o parafie, gdzie aktywni są świeccy czujący się odpowiedzialni za jej misję.

Aktywna parafia to także taka, w której korzysta się z narzędzi cyfrowych: w której istnieje możliwość złożenia ofiary kartą płatniczą w kancelarii lub w kościele, istnieje strona internetowa lub newsletter, a z parafią można się kontaktować także online, zamawiając np. Mszę św.

***

Organizatorem Konkursu „Aktywna Parafia” jest Katolicka Agencja Informacyjna, a współorganizatorem Fundacja na Rzeczy Wymiany Informacji Katolickiej.
Głównym Partnerem Wydarzenia jest Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Sponsorem Wydarzenia jest firma BYŚ.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Konferencji Episkopatu Polski i jej sekretarza generalnego bp. Artura G. Mizińskiego. Patronat medialny: Gość Niedzielny, Idziemy, Niedziela

Więcej informacji o tegorocznej edycji Konkursu „Aktywna Parafia” 2024 można znaleźć na stronie internetowej: www.ekai.pl/aktywnaparafia.