Odwołanie pielgrzymki ósmych klas szkół podtsawowych

Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza Wiesława Meringa w wyniku trwającej pandemii Covid-19 na podstawie obowiązujących przepisów sanitarnych pielgrzymka uczniów ósmych klas szkół podstawowych z Diecezji Włocławskiej do Lichenia w dniu 22 września została odwołana.

Sprawozdanie katechetyczne i wykaz katechetów w parafii za rok szkolny 2020/2021

Do końca września wszyscy księża proboszczowie z parafii, na terenie których znajdują się szkoły i placówki oświatowe, zobowiązani są przesłać do WK listę katechetów (księży, osób zakonnych i świeckich), nauczających religii. Należy wypełnić tabelę, według wzoru umieszczonego na dole strony, z listą nazwisk, nazw placówek i szkół oraz wymiarem godzin poszczególnego nauczyciela religii.

Oprócz tego do końca września, z każdej parafii, w której odbywa się nauczanie religii, prosimy przesłać sprawozdanie katechetyczne za rok szkolny 2020/2021 wymaganego przez KWK przy KEP w związku z wymaganiami MENu – do pobrania na na dole strony.

XXXI Olimpiada Teologii Katolickiej
Hasło tegorocznej OTK to: Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”. Komitetem Organizacyjnym jest Wydział Katechetyczny w Poznaniu.

- etap szkolny przeprowadzany w szkołach w dniu 02 grudnia 2020 r.
- etap diecezjalny w dniu 03 marca 2021 r. pw. Podwyższenia K. Ś. w Kole 10:00
- etap ogólnopolski przeprowadzany w Poznaniu w dniach 18-10 kwietnia 2021 r.

Wszystkich nauczycieli religii uczących w szkołach ponadgimnazjalnych w naszej diecezji, proszę o zachęcenie swoich uczniów do wzięcia udziału w OTK. Zgłoszenia Szkół chcących wziąć udział w OTK drogą elektroniczną do końca października br. (https://goo.gl/forms/tVCY28pQN667zwst1)

Szczegóły OTK - https://otk.pl

Internetowa Tablica informacyjna dla katechetów
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej uruchomił internetową Tablicę informacyjną dla katechetów naszej diecezji. Wzorem tablicy korkowej, która często znajduje się nad biurkiem, miejscem naszej pracy. Na wirtualnej tablicy umieszczane są najważniejsze i bieżące informację dotyczące Wydziału Katechetycznego oraz przypomnienia o zbliżających się terminach różnych wydarzeń. Mam nadzieję, że w ten sposób, szybciej będą mogli Państwo dotrzeć do informacji dotyczących działalności Wydziału Katechetycznego, co usprawni Państwa pracę.
Internetowa Tablica informacyjna Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej znajduje się pod linkiem: http://padlet.com/idzikowski_m/wkwloclawek

Prośba o misję do nauczania religii katolickiej w szkole
W związku z pytaniami Księży Proboszczów, dotyczącymi poprawnego sformułowania prośby o wystawienie misji do nauczania religii katolickiej w szkole, poniżej umieszczam wzór takiej prośby, który można pobrać, poprawnie uzupełnić i przesłać na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku.
Wzór prośby o misję do nauczania religii w szkole - w plikach do pobrania na dole strony.

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - stypendia dla młodzieży
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 12 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Pomoc, o którą można starać się przez cały rok,  skierowana jest przede wszystkim dla uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych o ile spełniają oni określone kryteria regulaminowe.
Wszystkie informacje o pomocy stypendialnej można znaleźć na stronie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - w zakładce stypendia.
Koordynatorem FDNT dla diecezji włocławskiej jest ks. dr Jacek Kędzierski, który przekazuje zainteresowanym wstępne wnioski (do pobrania poniżej). Wniosek należy wysłać drogą elektroniczną na adres jacek.kedzierski@dzielo.pl lub drogą pocztową do Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, ul. Łęgska 26, 87-800 Włocławek.  Po wstępnej akceptacji otrzymanego wniosku, koordynator kontaktuje się z działem technicznym Fundacji, a ten przesyła kandydatowi na maila dane do właściwego wniosku internetowego. Podania pisane ręcznie albo na komputerze jeszcze nie są wnioskiem, który będzie uprawniał do otrzymywania stypendium.
Uczniowie z diecezji włocławskiej, zainteresowani otrzymywaniem stypendium, proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 518 014 804,  (54) 232 49 42 lub e-mail: jacek.kedzierski@dzielo.pl
FDNT - wniosek skrócony kandydata w plikach do pobrania.

Formularz Katechety
Prosimy wszystkich nauczycieli religii, pracujących na terenie diecezji włocławskiej o wypełnienie Formularza Katechety, który znajduje się poniżej oraz przesłania go na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Wzór formularza w plikach do pobrania.