Wakacyjny wyjazd ministrantów z Turku

14 lipca 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Michalski

Wakacyjny wyjazd ministrantów z Turku

W dniach 8-12 lipca br. dwudziestoosobowa grupa ministrantów oraz kandydatów wzięła udział w wyjeździe wakacyjnym do Trójmiasta. Organizatorami wyjazdu byli ks. Mateusz Michalski, wikariusz parafii MB Fatimskiej w Turku i opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza oraz p. Łukasz Wysocki, wieloletni organista obrzębińskiej parafii. Wyjazd odbył się dzięki pomocy proboszcza parafii MB Fatimskiej w Turku, ks. Stanisława Nasińskiego, a także wielu osób dobrego serca, którzy z serdecznością spoglądają na zaangażowanie ministrantów w tureckiej parafii.

Każdy dzień rozpoczynał się Mszą Świętą, którą wspólnota sprawowała w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryji w Gdańsku-Zaspie. Wśród napiętego planu ministranci odwiedzili zabytki Gdańska, Gdynii i Sopotu oraz miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej – Westerplatte.
Każdego dnia, korzystając z dobrej pogody, ministranci wraz z opiekunami mogli wykąpać się w Morzu Bałtyckim, być na plaży oraz rozgrywali mecze w siatkówkę.

„Było świetnie. Dobrane atrakcje i zabawy przez opiekunów sprawiły, że czas uciekał jakby z prędkością światłą. Był to dla mnie czas nie tylko rozrywki, ale rónież i zatrzymania się na modlitwie i przy stole Ciałą i Słowa Pana Jezusa, któremu służę od roku” – wspomina Szymon Hynas, uczestnik wyjazdu.