Bp Wętkowski: pozwólmy Jezusowi przekroczyć granice naszych serc

30 maja 2024 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Bp Wętkowski: pozwólmy Jezusowi przekroczyć granice naszych serc

– Pozwólmy Jezusowi przekroczyć granice naszych serc –mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas Mszy św. sprawowanej w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w parafii św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli.

Przy ołtarzu zgromadzili się duszpasterze zduńskowolskich parafii wraz z liczną grupą wiernych.

W homilii biskup włocławski zaznaczył, że potrzebna jest wiara i zaufanie słowom Jezusa. – Posłuszeństwo wiary to postawa życiowa człowieka. To całościowa realizacja życia. Należy do niego zasadnicza gotowość słuchania i wypełniania Bożego planu – wskazywał duchowny podkreślając, że świadectwo i autentyczne życie wiarą jest niezbędne w dzisiejszym świecie. Aby dobrze wypełniać powołanie do świętości należy każdego dnia "przygotowywać się" to znaczy słuchać i wypełniać Boże przykazania.

Na zakończenie homilii biskup włocławski zachęcał do otwartości serca – Chrystus przechodzi dziś poród nas. Pozwólmy Mu przekroczyć granice naszego serca.

Po Mszy św. biskup włocławski poprowadził procesję ulicami miasta do czterech ołtarzy.