Wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z Chocenia i Korczewa

15 lipca 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Jędrzejczak

Wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży z Chocenia i Korczewa

W dniach 4-11 lipca 2024 r. grupa dzieci i młodzieży z parafii św. Idziego w Choceniu oraz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie wzięła udział we wczasorekolekcjach w Dursztynie.

Na początku wspólnego wypoczynku grupa dotarła do Wadowic, by zwiedzić Dom-Muzeum Jana Pawła II oraz pomodlić się w tamtejszej bazylice. W tym miejscu nie mogło zabraknąć degustacji papieskiej kremówki.

Wyjazd objął również wycieczki górskie oraz podziwianie okolicznych miejscowości z ich zabytkami. Podczas wczasorekolekcji dzieci i młodzież nasycała się nie tylko pięknem Tatr, ale także Pienin, podczas spływu przełomem Dunajca.

Ze względu na religijny charakter wyjazdu, każdego dnia grupa uczestniczyła we Mszy świętej w różnych miejscach: kaplicy i kościele parafialnym w Dursztynie, klasztorze braci Albertynów na Śpiącej Górze, Krościenku, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach oraz w wielickiej kopalni soli.

Grupa spędzała wspólnie czas na zabawach integracyjnych, wieńcząc każdy dzień apelem jasnogórskim oraz modlitwą różańcową za swoje rodziny i wszystkich sponsorów. W drodze powrotnej uczestnicy zatrzymali się w Kopalni Soli Wieliczka, przemierzając szlak pielgrzymkowy tejże kopalni.