Zduńska Wola: odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej

14 lipca 2021 r., ks. Dariusz Kaliński

We wtorek, 13 lipca br., o godz. 19.00, w bazylice Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli sprawowana była Msza święta wotywna ku czci Matki Bożej Fatimskiej, podczas której 33 pary małżeńskie odnowiły uroczyście przyrzeczenia sakramentu małżeństwa.

Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli, a homilię wygłosił ks. prał. Dariusz Kaliński, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Kaznodzieja przypomniał, że w lipcowym dniu objawień Matki Bożej w Fatimie dzieci doświadczyły wizji piekła, które to widzenie miało  zachęcić ich do bardziej gorliwej modlitwy o nawrócenie każdego człowieka. Dziś szczególny atak sił piekielnych zwrócony jest przede wszystkim w małżeństwo i rodzinę, które stanowią fundament Bożego porządku w świecie.

Po homilii nastąpił obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Po zakończonej Mszy świętej w bazylice Wniebowzięcia NMP ulicami miasta przeszła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kościoła św. Pawła Apostoła, w której uczestniczyło ok. 300 osób.