Konin: Msza św. w intencji trzeźwości i koncert Patryka Filipowicza (zapowiedź)

24 stycznia 2022 r., Anna Wysocka

Konin: Msza św. w intencji trzeźwości i koncert Patryka Filipowicza (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę, 30 stycznia o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu, sprawowana będzie Msza św. w intencji Trzeźwości Narodu i w Rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na koncert znakomitego gitarzysty Patryka Filipowicza zatytułowany „ Opowieści na niebiańskiej strunie”.

Patryk Filipowicz jest gitarzystą akustycznym posługującym się techniką fingerstyle. Jest też autorem czterech albumów solowych. Jego pierwsza płyta „Lamenty duszy i gitary”,  zawiera gitarowe interpretacje tradycyjnych polskich pieśni wielkopostnych. Płyta zdobyła ogromną przychylność słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Prezentowana była m.in. na antenie PR I, a także w wielu regionalnych rozgłośniach oraz opisywana w prasie ogólnopolskiej. Po niej przyszła kolej na pieśni Maryjne i Kolędy, a dwa lata temu ukazał się czwarty, solowy album zatytułowany „Chopin blue”, zawierający muzyczne wypowiedzi na temat utworów Fryderyka Chopina, zagrane na gitarze akustycznej solo.

Ten doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o kulturze i religii podczas koncertów solowych posługuje się techniką określaną jako „fingerstyle”, która robi wrażenie gry kilku instrumentów jednocześnie. Jakby tego było mało, gitarzysta jest szczęśliwym posiadaczem przepięknie brzmiącej gitary harfowej, bardzo trudnego instrumentu, który cały czas zgłębia! Jego wrażliwość i uduchowienie emanują podczas recitali i spotkań z wielbicielami.

Nie inaczej będzie podczas najbliższego koncertu w parafii św. Wojciecha. Gitarzysta zagra nie tylko piękne, polskie kolędy, ale i utwory sakralne, które specjalnie przygotował na gitarę harfową.

Koncert, w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” odbywa się dzięki współfinansowaniu go przez Miasto Konin i parafię św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Wstęp wolny!