Festiwal Radości w Licheniu (zapowiedź)


8 lipca 2024 r., Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium, Licheń Stary

Festiwal Radości w Licheniu (zapowiedź)

O tym, że Kościół jest młody i żyje radosną pełnią życia, będzie można przekonać się w sobotę 13 lipca, przyjeżdżając do Lichenia i biorąc udział w Festiwalu Radości.
 
Idea i zamysł wydarzenia skupione są wokół opisanego w Ewangelii wg św. Jana wesela w Kanie Galilejskiej. We fragmencie biblijnym czytamy, że weselnikom skończyło się wino, symbol radości. Jezus, na prośbę swojej Matki, przemienia wodę w wino, czyli obdarowuje prawdziwą radością. Celem projektu tworzonego przez młodych ludzi jest ukazanie Jezusa jako źródła radości, a także znaczenia sakramentu małżeństwa w budowaniu rodziny.
 
Wydarzenie rozpocznie o godz. 12.00 terenowa gra kooperacyjna (na którą wcześniej należy się zapisać poprzez formularz na Facebooku Festiwalu Radości). Grze towarzyszy zbiórka na rzecz Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego.
 
O godz. 14.00 rozpocznie się kawalersko-panieńskie. Otwarte zostaną strefy modlitwy, grywalizacyjna, gastronomiczna. Będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach m.in. modlitwy flagą i gestem, plecenia wianków i różańców. Odbędzie się koncert Wyrwanych z Niewoli i  Katoliada, czyli katolicka Familiada. O godz. 16.00 rozpocznie się panel dyskusyjny z udziałem, m.in. Grzegorza Miecznikowskiego, który następnie poprowadzi modlitwę uwielbienia. Po niej wyruszy radosny i kolorowy korowód. Dotrze on na miejsce Eucharystii, czyli do najważniejszego momentu dnia – zaślubin z Jezusem Chrystusem. Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 17.30 na ołtarzu koronacyjnym przed kościołem św. Doroty w Licheniu Starym. O godz. 19.00 tradycyjnym polonezem rozpocznie się wesele. Na scenie pojawią się Siewcy Lednicy i raper Tau.
 
Festiwal Radości to możliwość spotkania się z żywym i prawdziwym Bogiem, ale też z innymi wierzącymi. Radość w Kościele jest czymś naturalnym, dobrym i oczekiwanym. Organizatorzy wydarzenia zapraszają, by przybyć w sobotę, 13 lipca do Lichenia (plac przed ołtarzem koronacyjnym) i napełnić nią swoje serce.
 
„Błogosławię organizatorom i uczestnikom tej inicjatywy, życząc, by udział w spotkaniu przyczynił się do budowania relacji z Bogiem i ludźmi na fundamencie wiary i miłości” napisał w liście informującym o objęciu wydarzenia patronatem honorowym ks. bp Krzysztof Wętkowski, biskup włocławski.
 
Patronat medialny: tygodniki "Idziemy" i "Ład Boży", Telewizja Wielkopolska, portale Stacja7.pl i LM.PL oraz radiostacje: Radio Emaus, Radio Niepokalanów, Eska 2 Konin oraz Konin FM.