Licheń Młodych (zaproszenie)

12 lipca 2024 r., Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium, Licheń Stary

Licheń Młodych (zaproszenie)

Ciekawe i inspirujące propozycje dla młodych ludzi zaplanowano w najbliższych tygodniach sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Już w sobotę, 13 lipca odbędzie się Festiwal Radości. Na uczestników IV edycji tego wydarzenia czekają dobra zabawa, warsztaty, tańce oraz koncerty: Siewców Lednicy, Tau, Wyrwanych Z Niewoli oraz Maksymalnych. Festiwal to także wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie prowadzone przez Grzegorza Miecznikowskiego czy okazja do spowiedzi i rozmowy. Punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Eucharystia (o 17.30) poprzedzona kolorowym korowodem. Wydarzenie odbędzie się na placu koronacyjnym nieopodal kościoła pw. św. Doroty w Licheniu Starym. Program wydarzenia można znaleźć na www.lichen.pl oraz www.festiwallichen.com.

Kilka dni temu maturzyści otrzymali wyniki egzaminów. Księża marianie zapraszają absolwentów szkół średnich w niedzielę, 14 lipca na pielgrzymkę dziękczynną maturzystów. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 młodzi ludzie będą dziękować za dobre wyniki egzaminów. Otwierając nowy rozdział dalszej edukacji lub pracy, zawierzą swoje życie i wybory Matce Bożej, prosząc Ducha Świętego o światło i prowadzenie. O godz. 15.00 przy fontannie na placu przed bazyliką w ramach letnich koncertów zagra koniński zespół – Maksymalni.

Od 15 do 21 lipca bazylika licheńska będzie gościć relikwie bł. Carlo Acutisa, patrona Internetu, nazywanego Bożym influencerem. W tym czasie codziennie po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się nowenna za jego wstawiennictwem (transmitowana w sanktuaryjnych mediach). W bazylice będzie można też oglądać wystawę poświęconą cudom eucharystycznym, którą stworzył błogosławiony nastolatek.

21 lipca będzie w Licheniu Dniem Młodych. Spotkanie pod hasłem "Eucharystia drogą do nieba" rozpocznie o godz. 15.00 koncert przy fontannie w wykonaniu Duetu Czarny / Mikulski. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej, w obecności relikwii bł. Carlo Acutisa. Homilię wygłosi o. Tomasz Maniura OMI. Po Eucharystii na placu przed bazyliką odbędzie się agapa dla młodych połączona z integracją na świeżym powietrzu.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza do obserwowania nowego profilu w mediach społecznościowych. Instagramowy @lichenmlodych jest inicjatywą skierowaną właśnie do młodzieży. – Naszym celem jest chęć pokazania wiary w taki sposób, by wizja życia z Bogiem znalazła swoje miejsce w sercach młodych ludzi i nie tylko. Mam nadzieję, że treści, które z jakiś czas zaczną pojawiać się na tym profilu okażą się dla was interesujące. Zapraszam do śledzenia naszych dalszych poczynań – zachęca Patrycja Nawrocka, koordynator sanktuarium ds. młodych.

Justyna Zacharek
Biuro Prasowe Sanktuarium
Licheń Stary, 12 lipca 2024 r.