Galew: Msza św. w rycie trydenckim w ramach przygotowania do uroczystości Przemienienia Pańskiego

5 sierpnia 2019 r.

W ramach nowenny przygotowującej wspólnotę parafii Galew do uroczystości Przemienienia Pańskiego, w niedzielę, 4 sierpnia, o godz. 16.00, sprawowana była Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Eucharystii przewodniczył rodak parafii, ks. Dawid Majda Cor, z Kongregacji Świętego Filipa Neri w Gostyniu. Była to pierwsza od ponad 50 lat Msza św. w tym rycie sprawowana na Świętej Górze Przemienienia.

W kalendarzu liturgicznym 4 sierpnia ma miejsce wspomnienie św. Jana Mari Vianneya, dlatego też, Msza św. sprawowana była o zbawienie wieczne dla zmarłego ks. kan. Stanisława Gołębiewskiego, byłego proboszcza galewskiej parafii. W homilii, celebrans, nawiązując do czytań mszalnych wyznaczonych na VIII Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, wskazał na gorliwą, ofiarną i pełną zatroskania posługę ks. Stanisława i oddanie parafialnej rodzinie aż po wieczny spoczynek na miejscowym cmentarzu.

Ks. Dawid w lipcu brał udział w warsztatach poświęconych rytowi trydenckiemu, jakie odbyły się w Licheniu „Ars Celebrandi”.