„Dzień Dobra” w Sieradzu i Włocławku (zaproszenie)

22 kwietnia 2022 r.

„Dzień Dobra” w Sieradzu i Włocławku (zaproszenie)

Niedziela Miłosierdzia Bożego to święto patronalne Caritas, które w tym roku obchodzone jest jako „Dzień Dobra”. W obchody tego święta włącza się również Caritas Diecezji Włocławskiej, która w Sieradzu i Włocławku przygotowała bogaty program.

W sobotę, 23 kwietnia, w parafii NSJ przy al. Grunwaldzkiej 8 w Sieradzu oraz w niedzielę, 24 kwietnia we na placu przed katedrą, organizuje spotkania rodzinne, które rozpoczną się o godz. 14.00:

Wydarzenia rozpoczną koncerty zespołu „Jordan” ze Zduńskiej Woli oraz dzieci z Domu Dziecka Caritas z Włocławka. W Sieradzu wystąpią także Magdalena Grzechnik i Mariusz Łęcki.

Koncert zakończy wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Następnie będzie miał miejsce piknik rodzinny, podczas którego zaplanowanych jest m. in. słodki poczęstunek, zabawy z animatorem dla dzieci, dmuchane zamki, malowanie twarzy, elektryczne deskorolki czy wóz strażacki.

Podczas pikniku będzie można wesprzeć działalność Caritas wrzucając do puszki dobrowolną ofiarę, kupując magnes-cegiełkę, bądź uczestnicząc w licytacji różnych gadżetów.

Święto w Sieradzu patronatem honorowym objęli: biskup włocławski Krzysztof Wętkowski oraz Paweł Osiewała, prezydent Sieradzaa, partnerem wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

ks. Jacek Kędzierski
dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej