Bp Mering do młodych: Duch Święty rozpala w Waszych sercach światło Chrystusa

24 września 2019 r., tekst i foto: ks. MSz

Bp Mering do młodych: Duch Święty rozpala w Waszych sercach światło Chrystusa

W poniedziałek, 23 września br., we wspomnienie św. o. Pio, ksiądz biskup Wiesław Mering udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży parafii św. Wojciecha w Kłobi.

W dialogowanej homilii Pasterz Diecezji przypomniał podstawy nauki o Kościele zachęcając młodych chrześcijan, którzy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem, do aktywnego włączenia się w tę misję: „światło Chrystusa Duch Święty rozpala w Waszych sercach, abyście nieśli je światu. a nie chowali pod korcem” - wzywał hierarcha.

Podczas uroczystości nie zabrakło także elementów patriotycznych. Ksiądz kanonik Krzysztof Karpiński, proboszcz parafii, jako emerytowany pułkownik Wojska Polskiego, zachęcił młodzież do obrony wiary i wartości chrześcijańskich. W słowie podziękowania Ksiądz Proboszcz, wskazując na Pasterza Diecezji, zwrócił się do bierzmowanych: „młodzi przyjaciele, idąc przez życie warto słuchać ludzi wielkich, mądrych i odpowiedzialnych”; i dodał: „chrześcijanin to człowiek sumienia. Chrześcijanin jest odpowiedzialny za małżeństwo i rodzinę. Chrześcijanin dba o dobre imię Polski i nie wstydzi się jej historii, chrześcijanin to człowiek modlitwy, wierny Chrystusowi.”