W diecezji włocławskiej odbędą się modlitwy ekspiacyjne za akty profanacji w Polsce

22 czerwca 2019 r., Zdjęcie: episkopat.pl

„W niedzielę 23 czerwca, przebłagajmy publicznie Boga za popełnione bluźnierstwa, śpiewając z wiarą i gorliwością we wszystkich kościołach i kaplicach naszej diecezji, po każdej Mszy św., słowa suplikacji ‘Święty Boże, Święty Mocny…’” – zaapelował do diecezjan biskup włocławski Wiesław Mering. Modlitwa przebłagalna zostanie odprawiona we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji włocławskiej.

Ekspiacja będzie odpowiedzią na apel Konferencja Episkopatu Polski, by w tym właśnie dniu, w całym kraju, we wszystkich kościołach i kaplicach, przeprowadzone zostały modlitwy wynagradzające za nasilające się w Polce profanacje, zwłaszcza wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Biskup Włocławski zauważył, że ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w wydanym oświadczeniu, przypomina, że zwłaszcza tzw. „marsze równości” stają się miejscem wyzwalającym pogardę wobec chrześcijan i nawołują do nienawiści w stosunku do Kościoła oraz duchownych.

Bp Mering apeluje: „Nasze przebłaganie stanie się okazją do zamanifestowania przywiązania do ewangelicznych wartości i wierności Kościołowi. Przeciwstawimy się w ten sposób próbie zohydzenia nauki Chrystusa i roli, jaką ona odegrała w historii Polski”.