Spotkanie formacyjno-szkoleniowe organistów diecezji włocławskiej (zapowiedź)

14 października 2022 r.

Spotkanie formacyjno-szkoleniowe organistów diecezji włocławskiej (zapowiedź)

Komisja do spraw Muzyki Kościelnej Diecezji Włocławskiej zaprasza czynnych i poszukujących pracy organistów diecezji włocławskiej na spotkanie formacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się 19 listopada 2022 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku (ul. Karnkowskiego 3).

Zgodnie z zatwierdzonym przez biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego nowym statutem, organiści parafialni są zobowiązani do uczestnictwa w spotkaniach formacyjno-szkoleniowych.

Program spotkania

9.30 – zjazd, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi świętej (kościół seminaryjny św. Witalisa)

10.00 – powitanie i konferencja: Statut Organistów Diecezji Włocławskiej - prezentacja, omówienie i dyskusja (ks. Janusz Drewniak; aula św. Tomasza)

11.00 – prezentacja publikacji muzycznych i sprawy bieżące (ks. Marcin Ziółkowski, aula św. Tomasza)

11.45 – wręczenie dyplomów absolwentom Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku (ks. Sławomir Deręgowski, aula św. Tomasza)

12.00 – Msza święta (kościół św. Witalisa, homilia: ks. Sławomir Deręgowski)

13.00 – obiad (refektarz seminaryjny)

Prosimy organistów o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 10 listopada:
- telefonicznie (ks. Janusz Drewniak, tel. 604 846 636; ks. Marcin Ziółkowski, tel. 607 220 565)
- lub mailem (ks. Janusz Drewniak: jdrewniak@diecezja.wloclawek.pl; ks. Marcin Ziółkowski: muzyka@diecezja.wloclawek.pl).

ks. Janusz Drewniak
przewodniczący Komisji ds. Muzyki Kościelnej Diecezji Włocławskiej