Msza Krzyżma - zaproszenie

13 kwietnia 2022 r.

Msza Krzyżma - zaproszenie

W Wielki Czwartek, tj. 14 kwietnia br., we włocławskiej Katedrze o godz. 10, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego zostanie odprawiona Msza Krzyżma. Na tę uroczystą celebrę proszeni są wszyscy prezbiterzy, by w obecności swojego biskupa odnowić przyrzeczenia kapłańskie.

Informacje praktyczne:
- księża koncelebransi ubierają się bezpośrednio w katedrze i zajmują wyznaczone miejsca (nie ma procesyjnego wyjścia z seminarium)
- księża pracujący w Kurii i innych urzędach diecezjalnych, profesorowie seminarium oraz księża dziekani ubierają się w kaplicy Cibavit i zajmują wyznaczone miejsca
- księża kanonicy Kapituły Katedralnej ubierają się w kaplicy Matki Bożej
- w procesji wejścia z kaplicy Matki Bożej biorą udział Księża Biskupi oraz Kapituła Włocławskiej Bazyliki Katedralnej
- księża kanonicy Kapituły Katedralnej zajmują swoje miejsca w stallach
- oleje święte będą do odbioru pół godziny po zakończonej liturgii, w kaplicy św. Teresy