Materiały muzyczne do wykorzystania przez organistów

29 listopada 2023 r., ks. Marcin Ziółkowski

Materiały muzyczne do wykorzystania przez organistów

Podczas sobotniego spotkania muzyków kościelnych naszej diecezji zaprezentowano nowe śpiewy do wykorzystania w parafiach. Wśród nowych propozycji znalazła się pieśń "Gdy w sercu radość", w której zmieniono nieco tekst, by po czasie nawiedzenia Matki Bożej mogła nadal funkcjonować jako pieśń maryjna. Z okazji jubileuszu diecezji zostały również opracowane nowe melodie części stałych mszy świętej w języku polskim - Kyrie, Gloria, Sanctus i Agnus Dei, a także Alleluja na chór mieszany.

Komisja ds. Muzyki Kościelnej w diecezji włocławskiej zamierza również opracować śpiewnik gromadzący śpiewy i melodie używane w naszej diecezji. W związku z tym zwracamy się z prośbą do duszpasterzy i muzyków kościelnych o przesłanie lokalnych pieśni lub lokalnych melodii znanych pieśni i części stałych mszy świętej, które mogłyby się znaleźć w nowym śpiewniku. Prosimy również o opis zawierający następujące informacje: autor tekstu, autor melodii, czas powstania, parafia. Przesłanie utworów jest jednoznaczne ze zgodą na ich publikację i potwierdzeniem autorstwa.

Materiały muzyczne można przesyłać mailowo: muzyka@diecezja.wloclawek.pl