Konin: Msza św. trzeźwościowa i koncert z okazji Dnia Matki u św. Wojciecha

23 maja 2022 r.

Konin: Msza św. trzeźwościowa i koncert z okazji Dnia Matki u św. Wojciecha

W najbliższą niedzielę, 29 maja, o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają na niezwykły koncert pt. „Pukanie do serca” Piotra Woźniaka. Koncert dedykowany jest wszystkim mamom.

Piotr Woźniak to gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent, a przede wszystkim wokalista.
Program koncertowy to zarówno utwory autorskie, pochodzące z dwóch płyt artysty („Dom na dachu” oraz najnowszej „Tata Adama”), a także obszerne fragmenty recitalu „Jak ze źródła”, złożonego z autorskiego wyboru i opracowania polskich piosenek z początku lat 70 (m.in. Czesław Niemen, Marek Grechuta). Grywa solo albo w duecie z wiolonczelistką/ ukulelistką Anną Papierz, najchętniej zaś w trio (jako Piotr Woźniak w Trio), do którego dołącza gitarzysta Maciej Pruchniewicz.

Recenzenci podkreślają, że koncerty i płyty Woźniaka to „mądre teksty”, „wyrafinowana warstwa muzyczna” oraz „wielka dbałość wykonawcza i producencka”.

Koncert dedykowany jest m.in. matkom, które od kilkunastu lat towarzyszą projektowi „Trzeźwienie przez kulturę”, wstawiając się za tymi, którzy borykają się ze wszelkimi uzależnieniami.

Ten jedyny w Polsce projekt współfinansowany jest ze środków miasta Konin i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Wstęp wolny.

Anna Wysocka