Bp Mering dziękuje za ogłoszenie roku 2020 Rokiem Jana Pawła II w województwie łódzkim

26 czerwca 2019 r., ks. AT

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Jana Pawła II w województwie łódzkim. Taką uchwałę podjął Sejmik Województwa w dniu 28 maja. W uzasadnieniu tej decyzji czytamy m.in.: „Ogłoszenie przez Sejmik Województwa Łódzkiego roku 2020 Rokiem Jana Pawła II pozwoli na oddanie hołdu naszemu wielkiemu Rodakowi w rocznicę Jego setnych urodzin, a także stanie się znakomitą okazją do przypomnienia Jego nauk - ważnych szczególnie w obecnych czasach, kiedy Polacy potrzebują przywrócenia braterstwa, jedności i wzajemnego szacunku”.

O podjętej uchwale księdza biskupa Wiesława Meringa poinformowała Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. „Bardzo gratuluję tego pomysłu i ogromnie się nim cieszę, bo uważam, że nauczanie społeczne papieża Polaka jest nam dzisiaj nieodzownie potrzebne i służy dobru wspólnemu” – napisał Pasterz Diecezji w swoim odpowiedzi do Pani Przewodniczącej, dodając – „Wraz ze wszystkimi mieszkańcami województwa (a przecież część z nich mieszka na terenie diecezji włocławskiej) wyrażam podziękowanie wszystkim, którzy z taką inicjatywą wystąpili”.

Z podobną inicjatywą wyszli również radni Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym miejscu warto przypomnieć, że Województwo Kujawsko-Pomorskie jest jedynym regionem na świecie, którego oficjalnym patronem – od 2017 r. – jest św. Jana Paweł II.