ZSK im. ks. Jana Długosza Srebrną Szkołą w rankingu „Perspektyw” 2021

28 stycznia 2021 r., tekst: SL; foto: zskdlugosz.pl

ZSK im. ks. Jana Długosza Srebrną Szkołą w rankingu „Perspektyw” 2021

27 stycznia „Perspektywy” ogłosiły zwycięzców Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, w którym Publiczne LO im. ks. Jana Długosza we Włocławku zdobyło Srebrną Tarczę, plasując się na 274 miejscu w Polsce. ZSK jest na drugim miejscu we Włocławku (za I LO im. Ziemi Kujawskiej). W Rankingu Wojewódzkim „Długosz” znalazł się na 13. pozycji.

Ranking pokazuje szkoły, w których warto się uczyć. Jest ważnym drogowskazem przy planowaniu dalszych etapów kształcenia. Srebrna Tarcza dla Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Długosza dowodzi, jest to szkoła godna polecenia.

Jak czytamy na stronie internetowej „Perspektyw”, „w tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking »Perspektyw« stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Kryteria Rankingu Liceów 2021 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii uwzględnione zostały osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych”.