Zduńska Wola: jubileusz kapłaństwa w parafii św. Antoniego

14 czerwca 2022 r.

Zduńska Wola: jubileusz kapłaństwa w parafii św. Antoniego

W poniedziałek, 13 czerwca,  o godz. 18.00, parafia św. Antoniego z Padwy w Zduńskiej Woli przeżywała odpust parafialny oraz jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Stefana Szczygielskiego.

Mszy  św. przewodniczył jubilat w koncelebrze kapłanów posługujących w parafii. Na Eucharystię przybyli także kapłani z dekanatu, siostry nazaretanki i orionistki oraz licznie zgromadzeni goście i wspólnota parafialna, dziękująca Bogu za długoletnią służbę kapłańską księdza jubilata dla parafii, w której spędził ponad 16 lat.

Okolicznościową homilię wygłosił ks. Mariusz Chmielewski. Kaznodzieja wskazywał m.in. na rolę kapłaństwa odnosząc się do drogi, jaką przebył ks. Stefan  przez lata swojej duszpasterskiej pracy. „To, jak dziś wygląda nasza świątynia, jest w większości twoją zasługą” – podkreślił duchony zwracając się do księdza jubilata.

Po Mszy św. w imieniu prezbiterów życzenia wypowiedział ks. prał. Dariusz Kaliński, dziekan dekanatu zduńskowolskiego. Następnie życzenia złożyli przedstawiciele wszystkich grup parafialnych. Liturgiczne obchody zwieńczyła procesja eucharystyczna.