Zbrachlin: VII Festiwal Piosenki Religijnej „Śladami św. Jana Pawła II”

11 czerwca 2022 r., ALS

Zbrachlin: VII Festiwal Piosenki Religijnej „Śladami św. Jana Pawła II”

Piątek, 10 czerwca, był dla społeczności Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego
w Zbrachlinie wyjątkowy. Po smutnym czasie zakazów związanych z pandemią, można było na żywo przeprowadzić Festiwal Piosenki Religijnej „Śladami św. Jana Pawła II”. Była to już siódma edycja tego wydarzenia.

Wydarzenie, które honorowym patronatem objął m.in. biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, jest organizowane przez wspomniany już Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego i miejscową parafię.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie: ks. Sławomir Deręgowski oraz ks. Wojciech Wierzbicki.

W kategorii: „Soliści”, klasy I-III, najlepsi okazali się:
I miejsce – Amelia Piekarska (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
w Wieńcu);
II miejsce – Gabriela Dropiewska (Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim);
III miejsce – Anna Strzyżewska (Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków
w Ciechocinku).

W klasach IV-VIII zwyciężyli:
I miejsce – Franciszek Skibiński ( Szkoła Podstawowa nr 3 im. Józefa Wybickiego w Aleksandrowie Kujawskim);
II miejsce – Zuzanna Kłonowska (Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie);
III miejsce – Alicja Mińkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku).

W kategorii „Zespoły”, wśród najmłodszych po laury sięgnęli:
I miejsce – „Wesołe Jagódki” (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Niszczewach);
II miejsce – .,,Viola Band” (Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie);
III miejsce – ,,Markowe Nutki Junior” (Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie).

W grupie starszych na podium stanęli:
I miejsce – „Markowe Nutki” (Szkoła Podstawowa im Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie);
II miejsce – „Moniuszki” (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Ciechocinku);
III miejsce – Duet Karolina Białkowska i Julia Walczak (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Niszczewach)

Grand Prix Festiwalu zdobyła Oliwia Możdżeń (Zespół Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie)

Zakończenie konkursu będzie miało miejsce w niedzielę, 12 czerwca, w kościele parafialnym w Zbrachlinie. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji uczestników, darczyńców i organizatorów konkursu. Po Eucharystii nastąpi rozdanie nagród uczestnikom konkursu i koncert laureatów.