Zakończył się dekanalny etap ministranckiego turnieju tenisa stołowego

5 listopada 2022 r., ks. SSz, ks. DD

Zakończył się dekanalny etap ministranckiego turnieju tenisa stołowego

W sobotę 5 listopada miały miejsce dekanalne rozgrywki miniastranckiego turnieju tenisa stołowego. Poniżej relacje z dekanatów: kowalskiego i bądkowskiego.

Dekanat Kowalski

O godzinie 9.00 w salce przy parafii świętej Urszuli w Kowalu odbył się dekanalny turniej tenisa stołowego.

Do turnieju przystąpili ministranci z trzech parafii z parafii: Kłotno; Czerniewice i Kowal. Wraz z ministrantami przybyli do Kowala ich duszpasterze: ks. kan. Ryszard Pospieszyński i ks. Tomasz Król.

Rywalizacja była zacięta, ale udało wyłonić się zwycięzców. Z kategorii pierwszej zwycięzcą został ministrant z parafii Czerniewice - Tymoteusz Wdzięczny; natomiast w kategorii drugiej - pierwsze miejsce zajął Miłosz Struciński z parafii Kowal. Obaj awansowali do etapu rejonowego. Wygrani otrzymali pamiątkowe dyplomy i ikony świętych jako nagrodę za grę i uczciwą rywalizację.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i gratulujemy zwycięzcom.

Dekanat Bądkowski

W parafii Świętego Krzyża w Łowiczku rozegrano dekanalny etap ministranckiego turnieju tenisa stołowego w dekanacie bądkowskim. Zawody rozpoczęły się wspólną modlitwą i podaniem zasad rozgrywek przez organizatora - ks. Dawida Drapała. Rozpoczęły się rozgrywki z walecznym współzawodnictwem, którym sędziował ks. Antoni Tabak, proboszcz parafii św. Mateusza w Bądkowie. Zwycięzcami turnieju zostali: Adrian Wiśniewski oraz Igor Pietrzak.

Organizatorzy składają podziękowanie za pomoc w przeprowadzeniu rozgrywek druhom OSP Łowiczek, paniom: Karolinie Puchalskiej, Annie Stencel, Małgorzacie Kosińskiej oraz panom Remigiuszowi Krajewskiemu, Ryszardowi i Aleksandrowi Wiśniewskim.

Dekanat Kowalski

Dekanat Bądkowski