X Marsz dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli

16 czerwca 2024 r., ks. AJ

X Marsz dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli

Pomimo deszczowej pogody wielu Zduńskowolan dnia 16 czerwca 2024 roku wzięło udział w X Marszu dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli, który w tym roku wędrował pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!”. Uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny przyszli, by dać świadectwo wartości jakimi są życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci, rodzina i ojczyzna. Patronat honorowy nad tegorocznym Marszem objęli: Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski, Grzegorz Schreiber Marszalek Województwa Łódzkiego oraz Starosta Powiatu Zduńskowolskiego Wojciech Rychlik,  Wójt Gminy Zduńska Wola Henryk Staniucha i Burmistrz Miasta i Gminy Szadek Artur Ławniczak.

Marsz przeszedł z Bazyliki WNMP w Zduńskiej Woli ulicami miasta do parafii św. Pawła Apostoła przy ul. Zielonej. Poprzedziła go Msza Święta o godz. 12.00 w kościele  Wniebowzięcia NMP podczas, której ks. prał. dr Dariusz Kaliński zapoznał zebranych z Listem Konferencji Episkopatu Polski w sprawie Ochrony Życia. W trakcie przemarszu odczytywane były fragmenty nauczania św. Jana Pawła II o życiu, rodzinie. Na zakończenie w kościele św. Pawła Apostoła w Zduńskiej Woli wręczone zostały dyplomy i nagrody laureatom XI edycji konkursu plastycznego Stowarzyszenia dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli pod hasłem „Zjednoczeni dla Życia, Rodziny, Ojczyzny!” pod patronatem Starosty Zduńskowolskiego. Nie zabrakło też wyrazów wdzięczności dla nauczycieli pod kierunkiem których uczniowie wykonali prace a także dla wspierających organizację marszu i obejmujących go patronatem honorowym.

Organizatorem X Marszu dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli było Stowarzyszenie dla Życia i Rodziny w Zduńskiej Woli, Parafia św. Pawła Apostołą i Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli.