Przedwakacyjny wyjazd chóru katedralnego

17 czerwca 2024 r., ks. MZ

Przedwakacyjny wyjazd chóru katedralnego

W niedzielę, 16 czerwca, kontynuując tradycję sięgającą końca XIX wieku, Chór Bazyliki Katedralnej we Włocławku wraz z bliskimi i przyjaciółmi wyjechał na doroczną wycieczkę, będącą okazją do integracji zespołu i symbolicznego nagrodzenia całorocznego trudu prób i śpiewów w katedrze i innych świątyniach diecezji.

Tym razem po porannej Mszy św. włocławscy śpiewacy wyjechali do Łodzi, gdzie m.in. zwiedzili i poznali historię archikatedry oraz spacerowali słynną ulicą Piotrkowską.

Wydarzeniem wieczoru dla niemal 50 włocławskich miłośników muzyki był musical "Les Miserables" w Teatrze Muzycznym. Wraz z ks. prał. Sławomirem Deręgowskim, dyrektorem DSO, który podziwiał spektakl już po raz dziewiąty, kujawscy melomani odbyli emocjonalną podróż przez świat bohaterów przepełnionej chrześcijańskimi ideałami powieści Wiktora Hugo.

Pełni szlachetnych myśli i inspiracji powrócili do Włocławka, by po zasłużonych wakacjach z zapałem rozpocząć kolejny – 137. rok działalności chóru katedralnego.

Wyjazd odbył się m.in. dzięki finansowemu wsparciu duszpasterzy włocławskich i podwłocławskich wspólnot.