Włocławscy neoprezbiterzy z tytułami magistra

12 czerwca 2024 r., tekst i foto: Ład Boży

Włocławscy neoprezbiterzy z tytułami magistra

Obaj włocławscy neoprezbiterzy obronili 12 czerwca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu prace magisterskie uzyskując wynik bardzo dobry.

Ks. Krzysztof Kamiński pisał pracę pod kierunkiem ks. dr. Piotra Dykowskiego zatytułowaną „Pojęcie ofiary w wybranych dziełach świętego Jana Chryzostoma”, której recenzentem był ks. prof. dr hab. Dariusz Zagórski. Natomiast ks. Robert Patrzykąt przygotował pracę pod kierunkiem ks. dr. hab. Jacka Szymańskiego pt. „Implikacje moralne formularza Mszy Świętej o bł. Karolinie Kózkównie dziewicy i męczennicy” recenzowaną przez ks. prof. dr. hab. Krzysztofa Koneckiego. Egzaminy prowadził prodziekan WT UMK ks. prof. dr hab. Janusz Szulist. Włocławskie seminarium reprezentował ks. Julian Głowacki, prefekt WSD we Włocławku, który przez ostatnie dwa lata mobilizował świeżo upieczonych magistrów do pisania i pomagał dopełnić wszystkich formalności związanych z procedurą dopuszczenia pracy dyplomowej do obrony.