Włocławek: ognisko patriotyczne w parafii św. Stanisława

1 września 2021 r.

Włocławek: ognisko patriotyczne w parafii św. Stanisława

1 września 1939 r. to tragiczny dzień w historii Polski. W celu upamiętnienia taj daty, w 82. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, parafianie św. Stanisława BM we Włocławku, zgromadzili się wraz z duszpasterzami, aby w godzinach wieczornych, przy ognisku, pieśnią uczcić tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.

Przy akompaniamencie akordeonu ks. proboszcza Sławomira Deręgowskiego i gitary ks. wikariusza Pawła Koralewskiego, zebrani parafianie mogli przenieść się do niełatwych czasów wojny, przypomnieć sylwetki tych, którzy nie bali się oddać swojego życia dla dobra Ojczyzny, między innymi pierwszego proboszcza bł. Józefa Straszewskiego, męczennika czasu wojny.

Muzyczne spotkanie z piosnką patriotyczną i wojskową zakończyła modlitwa o pokój na świecie.