Włocławek: obradowała Diecezjalna Rada Duszpasterska

1 października 2023 r., tekst i foto: ASK

Włocławek: obradowała Diecezjalna Rada Duszpasterska

Pierwsze posiedzenie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej powołanej przez biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego odbyło się 30 września w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Rada duszpasterska ma wspomagać posługiwanie duszpasterskie w diecezji, a członkowie reprezentują wiernych z różnych jej stron. Pierwsze spotkanie z biskupem włocławskim skupiło się wokół tematu nowego roku duszpasterskiego pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”, które ma na celu zwrócenie uwagi przede wszystkim na potrzebę ożywienia Kościoła w codzienności wspólnoty oraz zaktywizowanie wiernych do świadomego uczestnictwa w życiu i misji Kościoła. Uczestnicy poznali założenia programu duszpasterskiego i podzielili się opiniami nt. stanu duszpasterstwa w diecezji włocławskiej. Przedstawili swoje uwagi dotyczące m.in. przygotowania dzieci i młodzieży do sakramentów pierwszej komunii świętej oraz bierzmowania, a także przygotowania do sakramentu małżeństwa i katechizowania dorosłych.