Włocławek: Misje Święte w parafii św. Józefa

6 czerwca 2022 r., tekst: ks. JB; foto: KW

Włocławek: Misje Święte w parafii św. Józefa

W dniach od 28 maja do 5 czerwca w parafii św. Józefa we Włocławku odbywały się Misje Święte, które prowadzili Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Katowic: o. Arkadiusz Sędzielowski i o. Robert Grabka.

W poniedziałek Misjonarze wnieśli do świątyni Tablice Dekalogu i przypomnieli o przymierzu Boga z ludźmi. Wtorek był dniem modlitw za zmarłych, a środa - przygotowaniem do spotkania z Miłosiernym Pana w misyjnym sakramencie pokuty i pojednania. W czwartek poranna Eucharystia była dziękczynieniem za dar kapłaństwa i prośbą o nowe, liczne i święte powołania. Czwartkowy wieczór natomiast był uwielbieniem Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Piątek przeżywany był w duchu ekspiacji, by przeprosić Pana za grzechy osobiste, popełniane w rodzinach, parafii i życiu społecznym. Sobota była dniem spotkania z chorymi i seniorami, by podczas Mszy św. mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Tego dnia odbyło się również nabożeństwo dla rodzin z dziećmi oraz małżeństw oczekujących potomstwa. Maryjny charakter tego dnia wyraził się w oddaniu parafii w opiekę Maryi Niepokalanej. W niedzielę - kończąc Misje Święte - po każdej Mszy św. wierni wraz z kapłanami gromadzili się pod krzyżem misyjnym wzniesionym w 2011 r., by wyznać wiarę, podziękować za duchowe zwycięstwa i otrzymać dar odpustu za udział w Misjach oraz na godzinę śmierci.

W bogaty program misyjny wpisany był także sakrament bierzmowania udzielony przez ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. 103 młodych parafian przygotowanych przez katechezę szkolną i parafialną, rekolekcje Iskra oraz Kurs Alpha otworzyło się na działanie Ducha Świętego, by z Nim mężnie wyznawać wiarę i postępować według jej zasad.