Powiercie: niedziela powołaniowa włocławskiego WSD

6 czerwca 2022 r., foto: MH/PR

Powiercie: niedziela powołaniowa włocławskiego WSD

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5 czerwca, grupa alumnów wraz z ks. Ireneuszem Świątkiem, rektorem WSD oraz ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym alumnów, udała się – na zaproszenie ks. Radosława Kobieli – do parafii Błogosławionych 108 Męczenników w Powierciu.

W homilii ksiądz rektor, nawiązując do charakteru uroczystości wskazywał na Kościół, jako przestrzeń, w której dokonuje się zbawcze działanie Boga. Przypomniał, że Duch Święty także współcześnie powołuje i uzdalnia ludzi, by – jak apostołowie w Dziejach Apostolskich – odważnie głosili światu Dobrą Nowinę.

Podczas każdej z Eucharystii także klerycy dzielili się świadectwem własnego życia wskazując moment, w którym zdecydowali się odpowiedzieć pozytywnie na głos Bożego powołania do kapłańskiego.

Wyjazdy, które już na stałe weszły do kalendarza włocławskiego seminarium, są też okazją do innego niż zwykle przeżywania niedzieli. Jest to okazja do poznania różnych wspólnot parafialnych, rozmowy z nowo poznanymi ludźmi i przybliżenia im historii Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku oraz codziennego życia alumnów w murach wyjątkowej uczelni.

Na podstawie informacji al. Mateusza Halika