Włocławek: II Zaduszki Jazzowe w parafii św. Józefa

4 listopada 2022 r., tekst ks. JB; foto: KW

Włocławek: II Zaduszki Jazzowe w parafii św. Józefa

Muzyka, światło i modlitwa podały sobie ręce, by przenieść uczestników czwartkowego koncertu w inny wymiar myślenia o życiu, przemijaniu i wieczności.

Podczas II Zaduszek Jazzowych na Zazamczu, które odbyły się 3 listopada w Sanktuarium św. Józefa, wystąpiła formacja Dominika Czajkowska Quartet w składzie: Rafał Dubicki - trąbka, Mateusz Woźniak - kontrabas, Radosław Mysłek - perkusja, Dominika Czajkowska-Ptak - wokal, fortepian, gitara.

Artyści, poprzez jazzowe aranżacje znanych utworów oraz własne kompozycje, pomogli słuchaczom uczcić pamięć zmarłych muzyków i osób bliskich. Występ zakończyła wspólnie zaśpiewana w klimacie jazzowym dziesiątka różańca w intencji zmarłych.

Koncert objęli honorowym patronatem: biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, biskup senior Wiesław Mering, Piotr Całbecki, marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w czym pomogła Aneta Jędrzejewska, wicemarszałek Województwa. Podziękowania należą się wszystkim patronom, partnerom oraz sponsorom.

Podczas koncertu młodzież ze Wspólnoty Amen częstowała uczestników własnymi wypiekami i kwestowała na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.