Włocławek: bierzmowanie w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

6 czerwca 2024 r., ks JG

Włocławek: bierzmowanie w parafii Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła

Biskup Stanisław Gębicki udzielił 5 czerwca sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W homilii biskup senior, jako wzór świadka Chrystusa dla przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, przywołał postać bł. Carla Acutisa. Rówieśnika zgromadzonych młodych parafian i współczesnego im. Bp Gębicki poinformował młodzież, że będzie mógł się rozpocząć już proces kanonizacyjny błogosławionego Carla, ponieważ w Watykanie został zatwierdzony cud dokonany za jego przyczyną już po jego beatyfikacji.

Ks. kan. Roman Żerkowski zwrócił uwagę uczestników Eucharystii na przypadające tego dnia wspomnienie św. Bonifacego, który jest patronem m.in. diecezji w Fuldzie, z której przywiezione zostały do ich parafialnego kościoła organy, poświęcone uroczyście 20 maja przez biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego.

W przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania oprócz księdza proboszcza aktywnie zaangażowani byli wikariusze, ks. Łukasz Płóciennik i ks. Przemysław Pilarski.