Nowi magistrzy teologii AKW Konin

6 czerwca 2024 r., ks. RZ

Nowi magistrzy teologii AKW Konin

Czterech absolwentów AKW Studium Teologii w Koninie, dnia 5 czerwca br., uzyskało tytuł magistra teologii. Egzamin magisterski odbył się na Akademii Katolickiej w Warszawie.

Po egzaminie nowi magistranci złożyli uroczyste wyznanie wiary. Do wyróżnienia, przez ks. prof. dr hab. Krzysztofa Pawliny, rektora AKW, został wytypowany Tomasz Frycze, stypendysta Papieskiego Uniwersytetu na Lateranie. Po słowach wdzięczności, wyrażonych przez nowych magistrów wobec komisji egzaminacyjnej, wszyscy zostali zaproszeni na uroczysty obiad.

Tytuł magistra uzyskali: Emilia Mirzakhanyan, Artur Ligocki, Tomasz Frycze i Jarosław Jan Grzelak. W Komisji Egzaminacyjnej zasiedli: ks. prof. dr hab. Józef Warzeszak (przewodniczący komisji - wykładowca AKW),  ks. dr Michał Polny (protokolant - wykładowca AKW), jak również promotorzy i recenzenci prac magisterskich konińskiej uczelni: ks. dr hab. Jacek Szymański (teologia moralna), ks. dr Dariusz Kaliński (teologia dogmatyczna) i ks. dr Rafał Zieliński (teologia pastoralna).