Włocławek-Michelin: ustanowienie nowych lektorów

21 listopada 2022 r., ks. Patryk Sękowski

Włocławek-Michelin: ustanowienie nowych lektorów

W niedzielę, 20 listopada, w Kościele obchodzona była uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; jest to jednocześnie ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia w  michelińskiej wspólnocie parafialnej gościł biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Przewodniczył on Mszy św. podczas, której ustanowił 4 nowych lektorów dla  parafii Ducha Świętego, a także dla diecezji włocławskiej.

Homilię dialogowaną dla dzieci wygłosił ks. kan. dr Sebastian Osiński, proboszcz miejscowej parafii, który zaznaczył, iż tronem Jezusa Chrystusa jest krzyż. W dalszej części homilii skupił się na prefacji przewidzianej na tę uroczystość, wskazując, że królestwo Jezusa to królestwo: miłości, sprawiedliwości i prawdy.

W słowie przed błogosławieństwem ksiądz biskup mówił, że „królestwo Chrystusa budujemy dziś. Bóg nie zna wczoraj i jutro; u Boga stale jest dzisiaj”. Zaznaczył także, że budowanie królestwa Bożego opiera się na fundamencie miłości. Na koniec Eucharystii biskup diecezjalny poświecił modlitewniki dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii świętej.