Biskup Włocławski spotkał się z członkami Akcji Katolickiej

20 listopada 2022 r., ks. ŁG

Biskup Włocławski spotkał się z członkami Akcji Katolickiej

Niedziela Chrystusa Króla to dzień święta patronalnego Akcji Katolickiej. Jest to zatem sposobny czas do podsumowań i refleksji nad własnym i wspólnotowym zaangażowaniem w życie Kościoła i Ojczyzny, nad potrzebą jedności i odwagi w świadczeniu wiary, zwłaszcza w aspekcie trudnej dziś sytuacji Kościoła.

Z okazji tego święta w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku z członkami Akcji Katolickiej spotkał się biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. W spotkaniu uczestniczyli członkowie władz diecezjalnych Akcji Katolickiej oraz przedstawiciele oddziałów parafialnych z Konina, Dobrej, Osięcin, Chodcza, Izbicy Kujawskiej i Brześcia Kujawskiego, wraz z  Asystentem Diecezjalnym ks. kan. Łukaszem Grabiaszem.

Nawiązując do hasła programu na nowy rok Duszpasterski „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, ksiądz biskup zachęcał do wspólnej służby w wielu wymiarach, jednoczenia się w ewangelizacji, do dzielenia się Chrystusem Panem z innymi i bycia Jego świadkami we wszystkich obszarach życia. Prezes zarządu diecezjalnego Mariola Rakiewicz, dziękując księdzu biskupowi za spotkanie, przekazała opracowanie książkowe materiałów formacyjnych Akcji Katolickiej „Wierze w Kościół. Przymierze Boga z ludźmi”, które będą wskazaniem i umocnieniem drogi działalności stowarzyszenia na rok 2023.

Zwieńczeniem spotkania była wspólna modlitwa podczas Mszy św., którą w  intencji Akcji Katolickiej sprawował ksiądz asystent diecezjalny.