Włocławek-Michelin: ks. bp Mering przewodniczył uroczystości odpustowej

23 maja 2021 r., ks. Krzysztof Tomaszewski

Włocławek-Michelin: ks. bp Mering przewodniczył uroczystości odpustowej

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (21 maja), ks. bp Wiesław Mering udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży parafii Ducha Świętego w Michelinie, jedynej parafii pod takim wezwaniem w diecezji włocławskiej.

Na początku Mszy św., która rozpoczęła się w samo południe, słowa powitania i prośbę do Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej skierowała Andżelika Uzarczyk wraz z mężem, Piotrem, i córką Antoniną. Następnie krótkie słowo powitania wypowiedział ks. kan. Sebastian Osiński, proboszcz miejscowej parafii. W swoim słowie zwrócił uwagę, że 18 lat temu, Ksiądz Biskup konsekrował michelińską świątynię i podobnie jak młodzież wkracza w dojrzałe życie chrześcijańskie, tak też parafia pw. Ducha Świętego wkracza w dojrzałe życie duchowe.

Homilię wygłosił ks. Mateusz Szurgot, kapelan Księdza Biskupa. Wskazał w niej, że podobnie jak apostołowie po zmartwychwstaniu Pana Jezusa i zesłaniu Ducha Świętego głosili Ewangelię, tak też młodzi mają iść i głosić królestwo niebieskie.

W czasie Eucharystii ks. bp Wiesław Mering dokonał także poświęcenia nowych konfesjonałów, które są darem dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej.

Na zakończenie Mszy św. miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa Litanią do Ducha Świętego. Po odśpiewaniu dziękczynnego Te Deum, Administrator Apostolski Diecezji Włocławskiej udzielił zebranym błogosławieństwa.

sekretarzbp