Wakacje z Bogiem dzieci i młodzieży z Kun i Kłodawy

12 lipca 2024 r., Tekst: kl. Mateusz Perczyński Zdjęcia: Irmina Grabarczyk

Wakacje z Bogiem dzieci i młodzieży z Kun i Kłodawy

W dniach 1-10 lipca br. grupa dzieci i młodzieży z parafii Kuny i Kłodawa przeżywała wczasorekolekcje Tatrach. Wyjazd zorganizowany został przez ks. Marcina Figla, proboszcza parafii św. Józefa Robotnika w Kunach oraz ks. Roberta Maca, wikariusza parafii Wniebowzięcia NMP w Kłodawie. Księży wspomagali kleryk Mateusz Perczyński, Irmina Grabarczyk oraz zaangażowani opiekunowie rodzice i katecheci.

Program obfitował w różnorodne atrakcje, a wędrówki po tatrzańskich szlakach były nie tylko okazją do podziwiania widoków, ale także lekcją przyrody i historii regionu. Dzieciom i młodzieży udało się wejść na Gubałówkę, Kopę Kondracką, przejść Dolinę Kościeliską wraz z Jaskinią Mroźną oraz na Morskie Oko. Nie zabrakło wizyty w chochołowskich termach. Podczas wieczornych spotkań odbywały się wspólne gry i zabawy integracyjne.

Podstawowym elementem wyjazdu był czas przeznaczony na wspólną modlitwę. Codzienne Msze Święte w kaplicy ośrodka czy w  Sanktuarium Narodowym na Krzeptówkach pozwalały na chwilę refleksji i duchowego wzmocnienia. Księża opiekunowie  podkreślali jak ważne jest łączenie wypoczynku z rozwojem duchowym, pogłębianiem wiary oraz budowaniem dobrych relacji.

Rodzice, którzy powierzyli swoje dzieci opiece organizatorów, nie kryją zadowolenia i wdzięczności. „To był wyjątkowy czas, pełen radości i przygód. Moje dziecko wróciło z wycieczki z uśmiechem na twarzy i głową pełną wspomnień” – mówi mama jednego z uczestników.

Wczasorekolekcje pokazują, jak ważne jest zaangażowanie lokalnej społeczności w organizowanie wartościowego i bezpiecznego wypoczynku dla młodego pokolenia.