Turniej piłki nożnej im. ks. Berthiera w Kazimierzu Biskupim

16 czerwca 2024 r., ks. ŁK

Turniej piłki nożnej im. ks. Berthiera w Kazimierzu Biskupim

W sobotę, 15 czerwca, do Kazimierza Biskupiego zjechały 33 drużyny piłkarskie z archidiecezji: gnieźnieńskiej, łódzkiej, poznańskiej oraz diecezji: włocławskiej, kaliskiej, bydgoskiej, rzeszowskiej, warszawsko-praskiej oraz łowickiej.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia sprawowana w pobernardyńskim klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny. Celebracji przewodniczył ks. Piotr Jacek Krupa MSF, a homilię wygłosił duszpasterz powołaniowo-młodzieżowy, ks. Adam Gaca MSF. Homilista nawiązując do tekstu II Modlitwy Eucharystycznej, podkreślił, że służba przy ołtarzu jest darem od Boga. Ks. Gaca, przywołując przykład życia bł. Carla Acutisa, zachęcił młodych do jeszcze większej gorliwości w życiu wiarą. Po Mszy Świętej nastąpiły rozgrywki.

Podczas mistrzostw, prawie dwieście osób śledziło mecze na czterech stadionach. Drużyny zostały podzielone na siedem grup. Po emocjonujących występach reprezentacja lubieńskiej parafii uplasował się na drugim miejscu, zdobywając srebro w mistrzostwach.

Drużyna Najświętszego Serca w pierwszym meczu zmierzyła się z reprezentacją parafii Krotoszyn. Zwyciężyli rywale, ale ekipa Najświętszego Serca dała z siebie wszystko. Odmianę przyniosły kolejne mecze. Lubieńscy ministranci zmierzyli się z reprezentacją parafii Koziegłowy, Kucharki, Licheń Stary, zwyciężając wszystkie mecze. Po awansie do ćwierćfinałów, drużyna Najświętszego Serca trafił na drużynę z Powidza, w półfinałach walczył z ekipą z Błaszek, a w finale zmierzył się z zespołem z Krotoszyna.

Sobotnie spotkanie młodzieży z wielu polskich parafii, stało się też okazją do ewangelizacji i rozwoju duchowego życia wiary i sprawności fizycznej.