Turek: Zakończenie nabożeństw fatimskich

14 października 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Michalski

Turek: Zakończenie nabożeństw fatimskich

W kolejną rocznicę objawień Maryi w Fatimie, 13 października br., w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Turku-Obrzębinie odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. prał. Janusz Gręźlikowski, wikariusz generalny diecezji włocławskiej oraz wykładowca prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Homilista, odwołując się do niedzielnej liturgii Słowa oraz uznanych przez Kościół objawień maryjnych w Fatimie, wskazał na potrzebę ich  realizacji w życiu chrześcijański. „Wezwanie do pokuty, odmawianie różańca i konkretne wcielenie w życie zasad Ewangelii to główne przesłanie wciąż aktualnego orędzia fatimskiego” – wskazał ks. Greźlikowski. „Konkretną odpowiedzią na prośby Maryi są nabożeństwa fatimskie, tak uroczyście celebrowane w parafiach, a szczególnie w waszej parafii” – zaznaczył kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem ks. Stanisław Nasiński, proboszcz parafii, wyraził słowa wdzięczności pod adresem obecnych na liturgii, a ks. Gręźlikowski poświęcił różańce dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Liturgiczne obchody zakończyły się wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową z bł. Carlo Acutisem, którego diecezjalne relikwie peregrynują w turkowskiej parafii.