Turek: rowerowa pielgrzymka ministrantów do Galewa

31 maja 2024 r., Ks. DK

Turek: rowerowa pielgrzymka ministrantów do Galewa

31 maja, w liturgiczne święto Nawiedzenia NMP, ministranci z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku udali się z rowerową pielgrzymką na Górę Pańskiego Przemienienia w Galewie

Jest to jedno z wielu sanktuariów diecezji włocławskiej, ale dla mieszkańców Turku ma ono szczególne znaczenie: kiedy w ich mieście panowała epidemia cholery mieszkańcy udali się w pieszej pielgrzymce do Galewa i dzięki temu miasto zostało ocalone

Ministranci, po dotarciu do celu pielgrzymki zostali powitani przez ks. kan. Jacka Budę,kustosza sanktuarium, który zaprosił ich na wspólne ognisko i mecz z galewską służbą liturgiczną.

Po integracji był też czas na osobistą oraz wspólnotową modlitwę. Ks. Buda odmówił ze wszystkimi Koronkę do Przemienienia Pańskiego oraz pobłogosławił i podał do ucałowania relikwie św. Stanisława Kostki - patrona ministrantów.

W drodze powrotnej LSO turkowskiej fary wraz z opiekunem odprawiła przy kapliczce ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

(Fotogaleria z wydania wkrótce).