Lubień Kujawski: sportowy Dzień Dziecka

1 czerwca 2024 r., ks. ŁK

Lubień Kujawski: sportowy Dzień Dziecka

Podczas długiego majowego weekendu w Lubieniu, nie zabrakło troski o ducha i ciało, w myśl zasady mens sana in corpore sano (w zdrowym ciele zdrowy duch). 31 maja br., w piątkowe popołudnie odbył się w Kamiennej – turniej z okazji Dnia Dziecka. Nie zabrakło modlitwy, atrakcji dla dzieci i młodzieży, sportowej rywalizacji oraz pysznego jedzenia.

Ministranci wraz z kolegami, wyruszyli rowerami z Lubienia Kujawskiego do kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kamiennej. Kiedy o godz. 16.00, parafialny peleton dotarł do stuletniej kaplicy, licznie zgromadzeni wierni uczestniczyli w nabożeństwie majowym, poświęconym modlitwie o pokój dla świata. Odmawiając litanię loretańską, młodzież polecała Matce Bożej także wszystkie swoje intencje. Po odśpiewaniu litanii, rozpoczęły się mecze sparingowe na boisku przy tzw. „Szubienicy” (budynek z 1810 r. należący do kompleksu dworskiego w Kamiennej) . W rozgrywkach, przy głośnym dopingu kibiców, uczestniczyły trzy drużyny.

W myśl powiedzenia św. Jana Pawła II „ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza” – młodzi fani futbolu, chętnie uczestniczyli w turnieju. Lubieńscy zawodnicy wykazali się entuzjazmem i wytrwałością, celnie strzelając gole. Rozgrywki zakończyły się przy ognisku. Dobre humory, smaczne jedzenie, a także sportowa atmosfera – budowały dobry nastrój. Oprócz zmęczenia, na twarzach widoczna była radość. Nie zabrakło zabaw integracyjnych przy muzyce, konkurencji sportowych, grillowania, popcornu, rowerowego szaleństwa.

Bezpieczny powrót do domów, zajął lubieńskiemu teamowi o wiele więcej czasu, niż zakładaliśmy na początku. Ogromne gratulacje dla wszystkich za podjętą walkę, wysiłek i okazanie sportowego ducha.

Dzięki uprzejmości tak wielu osób wszystkie dzieciaki, począwszy od przedszkolaków po starszą młodzież, bawiły się doskonale.