Turek: ogólnopolskie spotkanie krwiodawców w parafii św. Barbary

9 stycznia 2023 r., ks. ŁP

Turek: ogólnopolskie spotkanie krwiodawców w parafii św. Barbary

W niedzielę, 8 stycznia, w parafii pw. św. Barbary w Turku, odbyło się ogólnopolskie spotkanie członków Klubów Honorowych Dawców Krwi. Krwiodawcy, pod przewodnictwem ks. Zenona Surmy, krajowego duszpasterza krwiodawców, przybyli do Turku, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, która była sprawowana w ich intencji, a następnie w spotkaniu opłatkowym i agapie.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, proboszcz miejscowej parafii, a okolicznościową homilię wygłosił wyżej wspomniany ks. Surma.

W homilii krajowy duszpasterz krwiodawców w sposób szczególny nawiązywał do obchodzonej tego dnia w Kościele Niedzieli Chrztu Pańskiego. Homilista podkreślił żeby swoje chrześcijaństwo, ale także i członkostwo w klubach krwiodawców przeżywać w sposób świadomy, a nie traktować jak przyzwyczajenie czy rutynę.

W tegorocznym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele krwiodawców m.in. z Włocławka, Konina, Bełchatowa, Ostrowa Wielkopolskiego, Swarzędza czy Piekar Śląskich.