Koncert kolęd i spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych we włocławskiej farze

9 stycznia 2023 r., ks. ŁM

Koncert kolęd i spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych we włocławskiej farze

„Przyjdźmy do żłóbka Jezusa, żeby ręce nasze się ogrzały. Śpiewajmy kolędy, żeby serca nasze odtajały, żeby stały się bardziej wrażliwe na wszystko, co wokół nas”, tymi słowami zgromadzeni we włocławskiej farze 8 stycznia rozpoczęli pierwszy wieczór kolęd połączony ze spotkaniem opłatkowym dla wspólnot działających przy parafii św. Jana Chrzciciela we Włocławku.

Już dawno ten piękny nadwiślański kościół nie widział tylu wiernych, których serca przepełnione były radością. Na koncert kolęd w wykonaniu niedawno powstałego muzyczno-wokalnego zespołu parafialnego przybyły osoby nie tylko z parafii, z Włocławka, ale i z okolic, a nawet z krańców diecezji. Nastrój świąteczny udzielił się wszystkim obecnym w świątyni, którzy oprócz wspólnego kolędowania, kupując pierniki przygotowane przez parafian, mogli wesprzeć materialnie parafię w Winnicy na Ukrainie, w której od lat posługuje ks. Jarosław Gąsiorek.

Uroku koncertowi dodały także występy gości z zewnątrz: uczennic Szkoły Podstawowej nr.18 we Włocławku, które wykonały Taniec Aniołów, a także kolęda w wykonaniu pana Krzysztofa, osoby z zespołem Downa, który dowiedziawszy się o koncercie, od razu wyraził chęć zaangażowania się w przedsięwzięcie.

Spotkanie podsumował ks. dr Piotr Dykowski, proboszcz parafii, który nie krył radości z faktu, że właśnie w ten sposób może wraz z wszystkimi zgromadzonymi w świątyni zakończyć świętowanie Okresu Narodzenia Pańskiego.

Publiczność gromkimi brawami podziękowała wszystkim występującym, a ze świątyni słychać było głosy przepełnione nadzieją, że już wkrótce znów będą mogli się spotkać na podobnym czuwaniu przygotowanym przez nowo powstały zespół.