Tuliszków: pielgrzymka dziękcznna na Jasną Górę

25 września 2023 r., ks. PC

Tuliszków: pielgrzymka dziękcznna na Jasną Górę

Liczna grupa pielgrzymów z parafii św. Wita w Tuliszkowie wybrała się do częstochowskiego sanktuarium, dziękując za nawiedzenie Matki Bożej w znaku jasnogórskiej Ikony. Ponad 130 wierzących zaniosło na Jasną Górę dziękczynienie całej lokalnej społeczności za wspólnie przeżyte niecodzienne wydarzenie. Centralnym punktem programu była Eucharystia w kaplicy Cudownego Obrazu. Sprawowana w tym szczególnym miejscu Msza święta była dziękczynieniem za otrzymane łaski. Przyzywano też wstawiennictwa Matki Bożej w intencjach, z którymi pielgrzymi przyjechali na Jasną Górę. Był także czas na modlitwę indywidualną, adorację czy spowiedź. Pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody odbyło się także nabożeństwo na klasztornych wałach. Kopia ikony Czarnej Madonny gościła w Tuliszkowie na początku lipca.