Świąteczne wizyty księży biskupów

16 kwietnia 2022 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Świąteczne wizyty księży biskupów

W południe w Wielką Sobotę, 16 kwietnia, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski złożył wizytę księżom seniorom w Domu Dobrego Pasterza we Włocławku-Michelinie. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. biskupi seniorzy: Wiesław Mering i Stanisław Gębicki.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa brewiarzowa. Następnie biskup diecezjalny pobłogosławił potrawy na stół wielkanocny.

W imieniu księży emerytów świąteczne życzenia złożył ks. prał. Stanisław Waszczyński, były proboszcz i kustosz włocławskiej katedry.

Bp Wętkowski zwracając się do obecnych, podziękował za ich modlitwę oraz pomoc duszpasterską w wielu parafiach. – Wasze pokolenie, które wiele przeżyło i widziało, jest potrzebne, aby dziś dać świadectwo wiary i wierności wobec niełatwych wyzwań, jakie dziś stawia przed nami świat – mówił hierarcha dodając, że z tego, co jest istotą kapłaństwa nie przechodzi się na emeryturę.

Na zakończenie biskup włocławski życzył kapłanom seniorom, by w głoszeniu słowa Bożego i sprawowaniu sakramentów znajdowali radość. Poprosił również o modlitwę w intencji diecezji, która przygotowuje się do ważnych wydarzeń: jubileuszu 900-lecia istnienia i nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej oraz dobre ich owoce.

Spotkanie zakończył wspólny posiłek.

Wcześniej księża biskup złożyli świąteczną wizytę mieszkającym we włocławskim Michelinie siostrom karmelitankom.