Sieradz: kard. Sarah modlił się z dziećmi i młodzieżą

16 maja 2024 r., ks. JM, ks. PS

Sieradz: kard. Sarah modlił się z dziećmi i młodzieżą

W dniu 15 maja bp Stanisław Gębicki udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu i parafii pw. św. Michała Archanioła w Dąbrowie Wielkiej.

Na zakończenie liturgii kard Robert Sarah skierował do młodzieży krótkie przesłanie, w którym stwierdził, że we współczesnym święcie trudno być chrześcijaninem, dlatego tym bardziej potrzeban jest moc Ducha Świętego, aby dawać świadectwo każdego dnia.

Po zakończonej Mszy św. ksiądz kardynał udał się na chwilę modlitwy do kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

Po powrocie do ołtarza oczekiwały go już dzieci przeżywające biały tydzień oraz ich rodzice. Po kilku słowach skierowanych do dzieci, wspólnie się z nimi modlił podczas nabożeństwa majowego.