Rok 2020: narodowa pielgrzymka do Rzymu (zapowiedź)

29 grudnia 2019 r.

Rok 2020: narodowa pielgrzymka do Rzymu (zapowiedź)

W roku 2020 przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji przewidziana jest Narodowa Dziękczynna Pielgrzymka do Rzymu, planowana na dzień 17 maja 2020 r. Komunikat w tej sprawie, odczytywany w kościołach diecezji w niedzielę 29 grudnia, wydał biskup włocławski Wiesław Mering.

Jak czytamy, narodowa pielgrzymka będzie „gestem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Założeniem przewodnim zorganizowania tego wydarzenia religijnego, jest modlitewne zjednoczenie Polaków w Wiecznym Mieście wokół osoby i dziedzictwa Papieża Polaka”. Wspólnym punktem pielgrzymki będzie Msza Święta pod przewodnictwem papieża Franciszka, w niedzielę 17 maja 2020 r., o godzinie 10.30, na Placu Świętego Piotra.

Z uwagi na ogólnopolski charakter pielgrzymki bp Mering zachęca do wzięcia w niej udziału kapłanów, osoby zakonne i wiernych świeckich Diecezji Włocławskiej. Prosi księży o zorganizowanie grup parafialnych gotowych wziąć udział w tej celebracji.

„Licznym uczestnictwem reprezentacji naszej diecezji dajmy świadectwo przywiązania do osoby św. Jana Pawła II i wierności Jego nauczaniu, tak bardzo potrzebnemu dzisiaj Kościołowi i naszej Ojczyźnie” – pisze w komunikacie bp Wiesław Mering.