Radziejów: spotkanie przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

11 marca 2023 r., s. SW

Radziejów: spotkanie przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

W sobotę, 11 marca, siostry przełożone diecezji włocławskiej spotkały się w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radziejowie.

Dzień skupienia rozpoczął się od adoracji Najświętszego Sakramentu, połączonej z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty. Następnie mijała miejsce wspólna Eucharystia z miejscową wspólnotą franciszkańską.

Po uczcie duchowej była agapa w miejscowym klasztorze.

Po przerwie w kościele o. Edward Podgórski przybliżył historię klasztoru i parafii, a o. gwardian Krzysztof Tarnowski opowiedział historię pięknej monstrancji. Później ks. Lech Król, referent diecezjalny wygłosił konferencję na temat „Wierzę w Kościół poraniony ludzkim grzechem”. Ks. Królm.in. przypomniał, że Kościół to rzeczywistość święta, ale też grzeszna. „W Nim poprzez łaskę sakramentalną odnawiamy nasze człowieczeństwo”, w podkreślił.

Spotkanie zakończyła odśpiewana wspólnie pieśń Maryjna.