Niedziela powołaniowa w Koninie-Gosławicach

13 marca 2023 r., ks. JG

Niedziela powołaniowa w Koninie-Gosławicach

W Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu reprezentacja wspólnoty włocławskiego seminarium odwiedziła parafię św. Andrzeja Apostoła w Koninie-Gosławicach. Było to kolejne spotkanie kleryków z diecezjanami w ramach niedziel powołaniach. W gosławickiej parafii na zaproszenie ks. kan. Jacka Laszczyka gościło pięciu alumnów z rektorem ks. Ireneuszem Świątkiem i prefektem ks. Julianem Głowackim.

Niedziele powołanie to niezwykłe momenty, kiedy klerycy mogą poznać różne formy życia parafialnego i pracy duszpasterskiej.  Przedstawiciele włocławskiego seminarium przybliżają również jego historię i funkcjonowanie oraz dzielą się świadectwem swojego doświadczenia Boga i próby rozeznania Jego woli w swoim życiu. Jest to okazja, by w konkretnej wspólnocie Kościoła lokalnego modlić się o świętość powołanych oraz o nowe i szlachetne odpowiedzi młodych na powołanie do służby w Kościele.