Radom: Ogólnopolskie spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek

28 września 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Karol Łazik

Radom: Ogólnopolskie spotkanie kierowników pieszych pielgrzymek

Diecezja radomska była gospodarzem spotkania dyrektorów pielgrzymek na Jasną Górę. Reprezentowanych było ponad 50 pielgrzymek diecezjalnych, zakonnych czy wojskowych.

Trzydniowe obrady oficjalnie rozpoczął bp Marek Solarczyk, a prowadził je nowy przewodniczący Rady ds. Turystyki i Pielgrzymek, bp Piotr Przyborek oraz o. Waldemar Pastusiak.

Był to czas podsumowań i planów na przyszłość. Cieszy fakt dużego wzrostu liczby pielgrzymów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Była to również okazja do wymiany doświadczeń, integracji i poznawania wyjątkowych miejsc i osób związanych z diecezją radomską. Do takich trzeba zaliczyć postać Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza zamordowanego po strajkach, które rozpoczęły się w Radomiu 25 czerwca 1976 roku.