Przedstawiciele „Civitas Christiana” u Biskupa Włocławskiego


29 września 2022 r., teskt: DD; foto: ks. MSz

Przedstawiciele „Civitas Christiana” u Biskupa Włocławskiego

29 września w Kurii Diecezjalnej miało miejsce spotkanie biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego z przedstawicielami Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”, które przystąpiło do realizacji 27. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
 
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu stowarzyszenia oraz Dariusz Duszeński nowy koordynator diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
 
W trakcie rozmowy omówiono zadania wynikające z organizacją konkursu i nakreślono plany związane ze współpracą stowarzyszenia z diecezją włocławską. Nowo mianowany koordynator diecezjalny OKWB dziękując za nominację, podkreślając, że jest dla niego radością i wyróżnieniem. Wspominając swoją poprzedniczkę, śp. Katarzynę Kluzik, zaznaczył, że jego pragnieniem jest kontynowanie wielkiego dzieła biblijnego. Koordynator zwrócił się z prośbą o wsparcie i objęcie honorowym patronatem kolejnej edycji OKWB. Uczestnicy spotkania wyrażali nadzieję, że tegoroczna edycja konkursu zaowocuje w życiu młodych ludzi.